AKTUALNOŚCI

Ostatnio w naszej szkole ...

WYNIKI KONKURSU LOGO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU ????

 
5 grudnia wszyscy Wolontariusze mają swoje święto. W naszej szkole Koło Wolontariatu działa juz od kilku lat. Nasi Wolontariusze co roku włączają się w wiele akcji charytatywnych, działając bezinteresownie, często poświęcając swój czas wolny.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w naszej szkole zorganizowano konkurs na logo Szkolnego Koła Wolontariatu.
Do konkursu zgłoszono 12 prac przygotowanych przez :
1. Aleksandrę Jurek,
2. Nikolę Tatarczuch,
3. Amelię Schab,
4. Sebastiana Wolańskiego
5. Milenę Motyl,
6. Aleksandrę i Dominikę Miękina,
7. Zuzannę Świętek i Oliwię Wałaszek,
8. Lenę Jaworek,
9. Wiktorię Prządę,
10. Aleksandrę Kubacką,
11. Tomasza Króla,
12. Adriannę Jurek.
Prace oceniało jury w składzie: Pani Dyrektor, Nauczyciele uczący w naszej szkole, przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski (z wyłączeniem osób biorących udział w konkursie). Głosowanie bylo jawne, aczkolwiek jury do samego końca nie wiedziało na czyją prace oddaje głos.
Po zsumowaniu wszyskich głosów - większością wygrała praca nr 12 przygotowana przez Adriannę Jurek, uczennicę klasy VI.
Adzie przekazujemy GRATULACJE! ???????????????? Od dziś Jej praca staje się oficjalnym logo Szkolnego Koła Wolontariatu. ????????
Na wszystkich uczestników konkursu czekają dyplomy i drobne upominki, które zostaną wreczone po powrocie do szkoły ???? ????????
Poniżej prezentujemy wszystkie zgłoszone prac
opracowanie - Justyna Wrona
 

VII GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

Zapraszamy do udziału w

 

VII GMINNYM KONKURSIE  NA NAJPIĘKNIEJSZY STROIK BOŻONARODZENIOWY

 

 

Celem konkursu jest:

 

  • kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia;
  • prezentacja uzdolnień i umiejętności plastycznych;

 

Konkurs przebiega dwuetapowo:

 

I – Etap Szkolny

 

 

przypadku prac rodzinnych imiona i nazwisko wszystkich wykonawców).

  • Prace należy przynosić do szkoły w terminie do 14 grudnia 2020r.
    (tj.: poniedziałek), w godzinach od 8:00 do 14:00.
  • Prace pozostawiamy w „Jadalni” na parterze w miejscach odpowiednio wydzielonych (tj.: prace klas I – III, prace klas IV – VI, prace klas VII – VIII, oraz prace zbiorowe).
  • Należy wówczas obowiązkowo, wypełnić kartę zgłoszenia (tj.: „Klauzula informacyjna”) – wypełnienie tego dokumentu  jest równoznaczne ze zgłoszeniem udziału w konkursie  (kserokopie kart zgłoszeniowych będą w „Jadalni” na biurku).  Po podpisaniu ich należy je przekazać Pani Urszuli Wolańskiej.
  • Prosimy o zachowanie pełnego reżimu sanitarnego podczas dostarczania prac (należy także zabrać ze sobą własny długopis potrzebny do podpisania dokumentów).
  • Ze względu na fakt, iż do Dąbrowskiego Domu Kultury możemy przekazać jedynie 10 prac spośród wszystkich biorących udział w konkursie, „Komisja – Jury” wybierze 10 najpiękniejszych stroików, co jest równoznaczne z zajęciem I miejsca w etapie szkolnym (prace do drugiego etapu konkursu, czyli do DDK przekazują organizatorzy etapu szkolnego do dnia 17 grudnia 2020 r.).
  • Pozostałe prace zostaną natomiast ocenione jeszcze raz, ale tym razem z podziałem na cztery kategorie wiekowe (kl. I – III, kl. IV – VI, kl. VII – VIII oraz prace zbiorowe). W tych kategoriach zostaną również przydzielone miejsca: I, II, III)
  • Rozstrzygnięcie konkursu (etap szkolny) odbędzie się 15 grudnia 2020r.
  • Laureaci otrzymają nagrody książkowe i dyplomy (będą one do odebrania w szkole od 16 do 18 grudnia 2020r., w godzinach od 8:00 do 14:00)

 


Kryteria oceny:

 

  • oryginalność ozdób,
  • różnorodność użytych materiałów,
  • pomysłowość,
  • estetyka wykonania,
  • mile widziane będzie użycie materiałów naturalnych, między innymi: szyszek, gałązek, korzeni, igliwia (nie zaleca się gałązek świerkowych z uwagi na szybkie opadanie igieł), suszonych owoców,
  • można użyć także tradycyjnych elementów sztucznych jak świeczki, bombki choinkowe, kokardki itp.

     

 

II – Etap Gminny

 

Organizator:

DĄBROWSKI DOM KULTURY,  33-200  Dąbrowa Tarnowska                                   ul. Kościuszki 11   -  tel. 14-655-9214, e-mail: ddk0@op.pl
 

Ocenę prac (stroików) dokona komisja powołana przez organizatora
w 4 kategoriach:

  • klasy I – III
  • klasy IV -VI
  • klasy VII-VIII
  • prace rodzinne

 

Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Nagrody konkursowe wraz z dyplomami, ze względów bezpieczeństwa sanitarnego należy odebrać do 23.12.2020 r.  do godz.15:00 (w godzinach pracy DDK – 8:00 - 20:00 w dni powszednie, sobota – 9:00-13:00). Każdy we własnym zakresie odbiera swoja pracę.

 

Rozstrzygnięcie konkursu – Prezentacja stroików na wystawie, ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w galerii DDK w trybie on line i będzie transmitowane do Internetu oraz zostanie umieszczone tego samego dnia na kanale YouTube w dniu 19 grudnia 2019 o godz.13.30


Stroiki konkursowe zostaną wykorzystane do ekspozycji w galerii DDK 19-22.12.2020 r., następnie prace będą zwrócone autorom, o ile je odbiorą do 23.12 do godz.15:00.

 

Prace, które nie zostaną odebrane do dnia 23.12 do godz.15:00, przechodzą na własność organizatora konkursu.
 

Złożenie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu  i dołączonych klauzul: RODO oraz dotyczącej autorskich praw majątkowych   i do wizerunku.

 

Warunkiem odebrania nagrody jest złożenie razem z pracą konkursową pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych RODO, załączonej do regulaminu (zgodę podpisuje prawny opiekun uczestnika).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KLAUZULA  OGÓLNA DOTYCZĄCA AUTORSKICH PRAW

MAJĄTKOWYCH, WIZERUNKU 

 

1. Uczestnicy przenoszą nieodpłatnie na rzecz Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, zwanego dalej DDK swoje autorskie prawa majątkowe do artystycznych wykonań, zaprezentowanych podczas Konkursu, w celu wykorzystania ich przez DDK w sposób nieograniczony terytorialnie i czasowo na następujących polach eksploatacji:

a) utrwalenia (zapisu) we wszelkich możliwych formach (fotografia, audio, video),

 b) zwielokrotnienia na wszelkich nośnikach dźwięku i obrazu,

 c) wprowadzenia do obrotu, 

d) wprowadzenia do pamięci komputera oraz sieci Internet. 

 

2. Uczestnicy udzielają także zezwolenia na rozpowszechnianie swojego wizerunku, utrwalonego za pomocą wszelkich technik fotograficznych   i nagraniowych w związku z ich udziałem w Konkursie.

 

3. W przypadku niepełnoletnich uczestników konkursu klauzula jest akceptowana prawnie przez rodzica lub prawnego opiekuna niepełnoletniej osoby.

 

4. Akceptacja warunków niniejszej klauzuli odbywa się poprzez potwierdzenie udziału w konkursie w karcie zgłoszenia.

 

Dąbrowa Tarnowska, dnia …...........

 

Dzień pluszowego misia

W dniu 25.11.2020r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone (na transmisję video) na odwiedziny do domu Teddy misia, w której mogły zobaczyć jak mieszka Teddy i jakich gości możemy u niego spotkać. Grupa maluszków wysłuchała opowiadania pt. „Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu”, bawiła się przy piosenkach: „Jadą jadą misie”, „Jestem mały misio”, „stary niedźwiedź”. Grupa brała udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonała pracę plastyczną. Zapoznały się z historią Światowego Dnia Misia. Pod koniec dnia dzieci uczestniczyły w sesji zdjęciowej. Poznajcie: Miś LEOŚ, Miś  JAŚ, Miś RADZIU, Miś KUBUŚ, Miś FILIP, Miś MIŁOSZ, Miś TOBIASZ, Miś WIKTOR, Miś NIKOLA, Miś IZA, Miś OLIWIA, Miś MILENKA.

Miś towarzyszył również „Wesołym literkom” podczas zajęć matematycznych, zajęć plastycznych i muzycznych, był nieodzownym elementem dzisiejszego dnia. Dzień Pluszowego Misia w grupie starszaków upłynął na zabawach i tańcach z misiami, maskotkami. W tym dniu przedszkolaki wykonały opaski na głowę oraz obrazek misia malowany farbami i widelcem. Dzieci przypomniały sobie jakie „znane misie” mogą spotkać w swoich bajkach, jak również np. w zoo lub w telewizji. Wspólnie kolorowały obrazki misia, robiły zdjęcia w fotobudce. Na koniec zaśpiewały piosenkę o misiu i otrzymały imienne dyplomy.

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. To był naprawdę piękny, misiowy dzień.

opracowanie - Iwona Bieś 

DLACZEGO WAŻNE JEST PRZESTRZEGANIE RESTRYKCJI I OGRANICZEŃ WYSTOSOWANYCH DO OBYWATELI W CZASIE TRWANIA PANDEMII”

„DLACZEGO WAŻNE JEST PRZESTRZEGANIE RESTRYKCJI

 I OGRANICZEŃ WYSTOSOWANYCH DO OBYWATELI W CZASIE

TRWANIA PANDEMII”

 

Przedłużająca się walka z koronawirusem, ostrożne szacowanie momentu "kiedy to się w końcu skończy", nowe obostrzenia oraz zakazy - to wszystko sprawia, że zaczynamy się buntować. W walce z koronawirusem SAR-CoV-2 nie ma szybkich efektów. Wszyscy są znużeni, zmęczeni, zaniepokojeni, ale jeśli teraz odpuścimy, będziemy się borykać z pandemią jeszcze przez długie miesiące. Dlaczego powinniśmy traktować koronawirusa poważnie oraz stosować się do restrykcji i ograniczeń obowiązujących podczas pandemii?

Dlaczego powinniśmy traktować pandemię koronawirusa poważnie?

Jedna osoba może zarazić trzy kolejne

Koronawirus SARS-CoV-2 jest bardzo zaraźliwy. Naukowcy z Imperial College w Wielkiej Brytanii oszacowali, że jedna chora na COVID-19 osoba może zarazić średnio 2,6 osoby. Większość z tych osób przejdzie COVID-19 łagodnie lub wręcz bezobjawowo. Można zatem pomyśleć, że nie ma się czego bać, skoro szanse na to, że się zarazimy są duże, a szanse na to, że przejdziemy chorobę łagodnie jeszcze większe. Warto jednak poznać skalę zarażeń koronawirusem

i skutki tej choroby.

Dzięki przestrzeganiu zasad, w tym tych najważniejszych - zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczki, dezynfekcji rąk, unikania skupisk ludzkich, izolowania chorych - szanse na  drastyczny scenariusz przebiegu pandemii maleją.

Długi okres zarażania koronawirusem SARS-CoV-2

Nosiciele koronawirusa SARS-CoV-2 zarażają przez długi czas. W jednym

z badań naukowcy zaobserwowali, że nosiciel jest najbardziej zaraźliwy

w przedziale czasowym od momentu narażenia na infekcję do czasu wystąpienia objawów. To czas, w którym być może jeszcze nie zdaje sobie sprawy z tego,

że został zarażony.

W innym, niewielkim badaniu naukowcy zaobserwowali, że połowa pacjentów po ustąpieniu objawów COVID-19 nadal może zarażać przez okres od jednego do ośmiu dni.

To wszystko sprawia, że koronawirus błyskawicznie rozprzestrzenia się

w populacji. Ograniczenie jego "rozsiewania" jest ważne dla nas wszystkich.

Im mniej zakażeń, tym łatwiej sobie z nimi poradzić.

Więcej osób zakażonych koronawirusem to mniej lekarzy

Całe oddziały i szpitale są izolowane z powodu zakażeń koronawirusem wśród personelu i pacjentów. Brakuje lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, a przecież ludzie nagle nie przestali chorować na inne choroby.

Im szybciej uporamy się z koronawirusem, im mniej będziemy narażać na zachorowanie pracowników ochrony zdrowia, tym szybciej uda się wrócić do normalności. Pacjenci onkologiczni, osoby chorujące na serce, diabetycy, osoby cierpiące na choroby rzadkie, wymagający stałej opieki lekarskiej i rehabilitacji nie zniknęli. Dla nich powinniśmy traktować pandemię koronawirusa poważnie i dla nich powinniśmy przestrzegać zasad izolacji i kwarantanny.

Obostrzenia narzucone przez rząd, zakazy i nakazy, których musimy przestrzegać są męczące, trudne, nużące i powodują szereg problemów, ale

ich przestrzeganie może sprawić, że szybciej opanujemy pandemię, a jej skutki

nie będą dla nas tak dotkliwe.

opracowanie Małgorzata Figiel